Můj názor na Into the Dalek

2. dubna 2015 v 12:04 | zusp |  Můj názor na 8.sérii
Hodnocení 6/10Tato část je v podstatě taková vycpávačka. Doktor ještě pořádně neví, kdo vlastně je a začíná se pomalu vybarvovat jeho povaha. Proč tohle nestihli už v předchozí části, je mi záhadou. (Vlastně není. Nestihli to, protože řešili Clařinu naprosto nesmyslnou reakci, která neměla své opodstatnění. Nebo alespoň ne takové, které by mi dávalo smysl.)

Scéna, ve které Doktor poučuje Blue o slušném chování je naprosto super. Taky je tam celkem fajn hláška.


Ironii je, že ačkoliv nový Doktor nemá rád vojáky. Naráží na ně na každém kroku.Teď k Dannymu Pinkovi, shrnula bych ho dvěma slovy: Nevyužitý potenciál. Když už nazvou sérii Into the Darkness. Tak by možná neškodilo jednu z nových hlavních postav udělat skutečně temnou. Voják s posttraumatickým stresem je sice temný, ale ne tím správným způsobem, a proto atmosféru té série táhl trochu dolů. Protože on místo aby nás děsil, vyvolával spíš: soucit, lítost později nepochopení možná odpor a úlevu když se konečně zdekoval.


Když jsem viděla tuto fotku, moje představa o něm byla asi takováhle:

Hmm…ten vypadá relativně temně. Mohl by to být třeba lovec mimozemšťanů, klidně z budoucnosti (časový agent, mohl by tak lidem mnohem víc přiblížit funkci Časové agentury. Co si budeme povídat, moc toho o ní nevíme. Což je škoda.), který si počíhá na Doktora, protože kvůli němu ztratil někoho blízkého.(Například přítelkyni co s ním odešla a už se nevrátila, klidně některá ze společnic.) Bude ho chtít zlikvidovat a dostat se k němu přes Claru, chvilku s ním bude cestovat, a pak mu vrazí kudlu do zad. (Něco jako ten blonďák z Love and Monstres, ale o hodně temnější)

No uznejte sami, nehodil by se takhle do atmosféry té série mnohem víc? (Jestli ne, tak je to minimálně skvělej materiál na fanfiction Smějící se)

Mnohem víc se o tom asi rozepíšu, až v článku ve kterém budu hodnotit celou sérii. Podle mě je hlavní problém 8. série, že se v ní řešilo víc věcí, než na kolik byl prostor, a tak se nic nevyřešilo pořádně.

Námět "Hodný dalek" už tu byl sice asi dvakrát, ale tohle je alespoň originální zpracování. Dalekem se myslím neprocházeli ani v classic. (Tam se procházeli Doktorem, konkrétně jeho mozkem. Díl: 15x02 The Invisible Enemy) I tak ale doufám, že dají s daleky tak na 2-3 série pokoj a budou řešit mnohem zajímavější věci. V classic taky nebyli v každé sérii 2x a lidé to přežili.

Zároveň jak je naznačeno už v traileru. Tato série není jen v znamení Into the Darkness, ale mělo by se tam také řešit to, jestli je Doktor dobrý muž. Což je pojem poměrně relativní. Každý si pod tím představí trochu něco jiného.

Co se týče toho všemi propíraného zabití vojáka Doktorem. Můj názor je takový, že já proti tomu nic nemám. Protože když vezmete do úvahy classic Doktory. Zvláště pak prvního, který by se dal považovat za jakousi osnovu toho, jak by se měl Doktor chovat. Zjistíte, že oni se s tím taky moc nemazali. Pár příkladů:To až desítka a jedenáctka odstartovaly ten trend Doktora, který se zásadně nerve, a když už, tak to za moc nestojí.

Celá ta scéna mi trochu připomíná díl The Edge of Destruction, kde jsou v bezvýchodné situaci a Doktor se zachová dost podobně.


Když už jsem u těch protilátek. Páni času mají kulaté protilátky stejně jako dalekové. Náhoda? Nemyslím si. :D

Dalekové

Páni Času

Abych to nějak shrnula. Je to asi po čtyřech letech, poprvé co dalekové někoho vyhladili. Celkově mě ten díl pobavil, když už nic jiného. Černý humor to je moje.

Do komentářů mi prosím napište svůj názor na epizodu a také by mě zajímalo.

Co si vy představíte pod pojmem "Dobrý muž"?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama